Co musisz wiedzieć o wyposażeniu łóżka dziecięcego?

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 242

Wyposażenie łóżeczka dziecięcego to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. To przecież pierwsze miejsce, w którym możemy dać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Czego więc nie może zabraknąć? Dziecko w początkowej fazie życia przesypia zdecydowaną większość dnia, dlatego wszystko, co się znajduje w łóżeczku, musi być dobrze przez rodziców przemyślane.

Sen to jedyna bezpieczna odległość marzeń od rzeczywistości
Władysław Bartoszewski

Dziecięce łóżko musi być bezpieczne. To absolutna i bezdyskusyjna podstawa. Co więc jest niezbędne? Wszelkie materiały - prześcieradła, kołdry czy poszewki - muszą mieć odpowiedni certyfikat, np. Oeko-Tex Standard 100 w kl.I lub Atest PZH – Świadectwo Jakości Zdrowotnej. Ich obecność gwarantuje, że produkt jest bezpieczny dla dzieci do lat 3.

Poduszki dla dzieci

Podczas kompletowania pościeli dla dorosłej osoby raczej nie zastanawiamy się nad tym, czy kupować poduszkę, bo to sprawa oczywista. Jednak w przypadku dzieci, szczególnie noworodków, sprawa nie jest już taka prosta. Duża, miękka poduszka to raczej zagrożenie, niż dobre podparcie dla głowy malucha. Dziecko, które dopiero się rozwija i nie panuje nad swoimi odruchami oraz nie ma poczucia kształtów i przestrzeni, może się taką poduszką wręcz udusić. Zagrożenie to dotyczy również np. zbyt luźnych kocyków, niepotrzebnych ozdób czy pluszaków. Dla pełnego bezpieczeństwa lepiej z nich zrezygnować. Maluchowi w zupełności wystarczy dobrze dobrany materac. Temat poduszki może wrócić, gdy dziecko będzie starsze i faktycznie będzie tego potrzebowało do komfortowego snu. Uważa się, że pierwszą, płaską poduszkę dziecko powinno mieć dopiero po ukończeniu 1. roku życia.

Poduszka dla dziecka płaska

Ochraniacze na materac dziecięcy

Najważniejsze są jednak pierwsze miesiące. Jeśli chcemy, żeby materac służył dziecku dłużej, nie możemy zapomnieć o odpowiednim ochraniaczu do dziecięcego łóżka. Dzięki niemu nie będziemy zmuszeni do ciągłego suszenia materaca po każdej awaryjnej sytuacji. Ochraniacz jest wyposażony w gumki, co sprawia, że utrzymuje się na materacu bez problemu i nie ma obawy, że choćby na chwilę się zsunie. Jednocześnie ochraniacz jest w 100% bezpieczny dla skóry dziecka, oddychający i umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Ma także właściwości antybakteryjne. Dzięki temu możesz być pewny, że Twoje dziecko będzie spokojnie i wygodnie przesypiało całą noc. Świetnym rozwiązaniem jest także ochraniacz 2w1, który równocześnie może być stosowany jako prześcieradło.

Prześcieradło 2w1

Kocyk dla dziecka

Kolejne wyzwanie dla rodziców to dobór odpowiedniego kocyka dla dziecka nie tylko w łóżeczku, ale również w wózku. Ważny w tym wypadku jest jego rozmiar (dostosowany do wieku dziecka) oraz oczywiście materiał, z którego jest wykonany. W VegeHome stawiamy na naturalną bawełnę, która jest paroprzepuszczalna i bezpieczna dla skóry dziecka w każdym wieku. Innym rozwiązaniem jest kocyk dla dziecka bambusowy, który ma naturalne właściwości antybakteryjne, nie wchłania zapachów, a do tego bardzo dobrze utrzymuje odpowiednią dla dziecka temperaturę. Sprawdza się także w lato, ponieważ ma właściwości izolacyjne, dzięki czemu temperatura odczuwalna przez maluszka jest niższa niż ta, która faktycznie panuje na zewnątrz.

kocyk bawełniany dla dziecka

Kołdra i pościel

Tkaniną pokryciową kołderki, poszewek oraz prześcieradła powinna być bawełna. To naturalny, przyjazny środowisku materiał, przez co jest on wręcz stworzony dla dzieci. Przede wszystkim nie zakłóca w żaden sposób cyrkulacji powietrza. Nie ma więc ryzyka, że dziecko się nadmiernie spoci czy np. powstaną odparzenia. Poza tym bawełna jest miła w dotyku i w żaden sposób nie podrażnia skóry maluszka. Dodatkiem do bawełnianej pościeli może być bambus, a dokładniej - wiskoza bambusowa. To nowoczesny materiał, który może tworzyć zarówno wierzch kołdry, jak i stanowić jej wypełnienie. Co daje domieszka bambusa? Po pierwsze, jeszcze lepszą paroprzepuszczalność. Po drugie, bambus jest antybakteryjny, działa przeciwgrzybiczo i nie powoduje reakcji alergiczny skóry. Nic dziwnego, że rodzice coraz częściej po niego sięgają.

komplet poscieli dla dziecka

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło