Kołdry obciążeniowe

Lęk i stres dają się we znaki każdemu z nas, wpływając nie tylko na nasze samopoczucie w ciągu dnia, ale także na nasz sen. Ten ostatni niekiedy szczególnie cierpi wskutek nagromadzonych napięć, dlatego wszystkim, którym zależy na komforcie i w pełni regenerującym wypoczynku, zalecamy zakup kołdry obciążeniowej.
Wykonane z antyalergicznych i w pełni naturalnych materiałów kołdry obciążeniowe to odpowiedni wybór zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie bez przyczyny nazywane są kołdrami terapeutycznymi – znakomicie koją nerwy, redukują stres i uwalniają napięcie. Co więcej, polecane są osobom cierpiącym na bezsenność, osobom w spektrum autyzmu oraz cierpiącym z powodu nadpobudliwości dzieciom i dorosłym. W jaki sposób działają? To proste – kołdra wywiera delikatny nacisk, przez który stymuluje czucie głębokie, wycisza układ nerwowy i daje uczucie przyjemnego przytulenia. Okryte kołdrą obciążeniową ciało jest zrelaksowane, a organizm szybciej wchodzi w fazę snu głębokiego i pozostaje w niej na dłużej. W efekcie śpimy lepiej, a rano czujemy się zregenerowani i wypoczęci.
Kołdra obciążeniowa, powinna być idealnie dopasowana do użytkownika – tylko wówczas w pełni docenisz jej zalety i dobroczynny wpływ na jakość i komfort swojego snu. Właśnie dlatego, w ofercie Vege Home, na klientów czekają kołdry o różnych rozmiarach oraz wadze, dedykowane zarówno najmłodszym użytkownikom, jak i osobom dorosłym. Kołdry obciążeniowe dla dzieci będą lżejsze niż kołdry dla dorosłych, podobnie będą różnić się także ich wymiary. Wybierając kołdrę dla siebie lub dla swojej pociechy, sprawdź zatem, jaki model będzie najbardziej odpowiedni. Możesz wybrać spośród wielu produktów znanych i cenionych na rynku producentów, takich jak Senso-Rex, Gravity czy Balance Blankets. Kołdry obciążeniowe dla dorosłych oraz kołderki dla dzieci, dostępne są w wielu rozmiarach. Możesz również wybrać kołdrę o preferowanym, np. antyalergicznym wypełnieniu. Z kołdrą obciążeniową z vegehome.pl komfort i zdrowy sen są w zasięgu ręki! Proponujemy kołdry w rozmiarach 135x200cm, 150x220cm, 100x150cm, 110x170cm a także mniejsze 90x120cm i 60x100cm.
Interesują Cię innego rodzaju kołdry? Sprawdź nasze pozostałe produkty.

czytaj więcej ukryj
Filtrowanie produktów »
Vege Home Reviews with ekomi-pl.com

FAQ - Najczęściej zadawane pytania dotyczące tej kategorii

Jakie są korzyści zdrowotne korzystania z kołder obciążeniowych?

Kołdry obciążeniowe mogą pomóc w redukcji stresu i poprawie jakości snu poprzez stymulację układu nerwowego, co z kolei może przynieść ulgę osobom z zaburzeniami snu, lękami czy ADHD. Działają jak głęboki masaż, wspomagając relaksację i lepsze zasypianie. Dają uczucie przytulenia.

0

Czy kołdry obciążeniowe są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych?

Tak, kołdry obciążeniowe są ogólnie bezpieczne dla większości grup wiekowych, od dzieci po dorosłych. Jednak zawsze należy dostosować wagę kołdry do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, szczególnie u dzieci. Osoby starsze mogą również czerpać korzyści ze stosowania kołder obciążeniowych, jednak zaleca się konsultację z lekarzem, zwłaszcza w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych.

0

Jak dobrać odpowiednią wagę kołdry obciążeniowej, aby uzyskać optymalne efekty?

Dobranie odpowiedniej wagi kołdry obciążeniowej zależy od indywidualnych preferencji i masy ciała użytkownika. Powszechne zalecenie to wybór kołdry, której waga stanowi około 10% masy ciała. Na przykład, jeśli ktoś waży 70 kg, odpowiednia waga kołdry obciążeniowej powinna wynosić około 7 kg. Warto jednak eksperymentować, zaczynając od niższych wag i stopniowo zwiększać, aby znaleźć optymalny poziom komfortu i relaksu.

0

Czy kołdra obciążeniowa może pomóc w poprawie jakości snu?

Tak, kołdra obciążeniowa może pomóc w poprawie jakości snu poprzez stymulację głębokiego ciśnienia dotykowego, co może przyczynić się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i relaksu. To może prowadzić do zmniejszenia stresu, poprawy spokoju psychicznego i ułatwienia zasypiania.

0

Jak utrzymywać i pielęgnować kołdrę obciążeniową, aby zachować jej trwałość?

Aby utrzymać trwałość kołdry obciążeniowej, zaleca się regularne, łagodne pranie zgodnie z instrukcjami producenta, aby uniknąć utraty obciążenia. Ważne jest także unikanie detergentów zmiękczających, które mogą wpływać negatywnie na jej właściwości. Suszenie na powietrzu lub w suszarce przy niskiej temperaturze pomoże zachować wysoką jakość materiałów.

0

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło