Dlaczego warto mieć w sypialni kołdry antystresowe?

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 357

Stres towarzyszy nam cały czas - także w łóżku. Według ekspertów to właśnie stres jest najczęstszą przyczyną bezsenności. Dlatego warto sięgnąć po naturalne metody rozładowywania napięcia w czasie snu, takie jak kołdry i poduszki antystresowe.

Ludzka odporność na stres przypomina łodygę bambusa: na pierwszy rzut oka nikt nie dałby wiary, jak bardzo jest elastyczna
Jodi Picoult

Jak objawia się stres nocą?

Bezsenność może mieć podłoże psychiczne lub psychosomatyczne. Aż 75% Polaków rozpamiętuje w łóżku niepowodzenia z przeszłości lub bieżące problemy, co utrudnia zasypianie i prowadzi do nadmiernego napięcia mięśniowego. Ciało nie potrafi się rozluźnić, przez co budzimy się niewyspani.

W bezsenności psychosomatycznej pozornie może nie występować bezpośrednia przyczyna braku snu, jednak nadal dochodzi do nadmiernego pobudzenia i zmęczenia mięśni. Osoby cierpiące na ten typ bezsenności często skarżą się na poranne bóle ramion lub pleców, skurcze żołądka, obniżone samopoczucie. Nie potrafią jednak wskazać jednego konkretnego czynnika, który utrudnia im sen, co sprawia, że leczenie takiej przypadłości jest utrudnione.

Jak działa kołdra antystresowa?

Kołdra antystresowa ma za zadanie wyeliminować szkodliwe napięcie mięśni, ułatwiając zasypianie i wejście w fazę REM snu. Poszycie kołder antystres zawiera włókna węglowe, działające neutralizująco na napięcie elektrostatyczne nagromadzone na skórze. Brak napięcia elektrostatycznego pozwala szybciej rozluźnić się mięśniom, wspomagając zdrowy sen.

Dodatkowo, wkład kołder antystresowych wykonany jest z materiałów wspomagających proces odprężania i zapadania w sen. W ten sposób możliwa jest szybsza regeneracja organizmu i w rezultacie rozpoczęcie nowego dnia z dodatkową energią. Kołdra antystresowa ma za zadanie poprawę higieny snu poprzez rozładowanie stresu towarzyszącego zasypianiu.

Jak wybrać kołdrę antystresową?

Wybór odpowiedniej kołdry antystresowej zależy jedynie od preferencji użytkownika. Wszystkie oferowane przez nas kołdry antystres wykonane są z najlepszej jakości, trwałych materiałów, są hypoalergiczne i wykonane w Polsce. Różnią się grubością, wymiarami oraz konstrukcją pikowania, a także wzornictwem.

Na przykład, kołdra antystres całoroczna Harmony Sen idealnie nada się do użytkowania przez cały rok, a jej anatomiczny wzór pikowania wyjątkowo przyjemnie otula ciało oraz zapobiega zagnieceniom i przemieszczaniu się wypełnienia. Z kolei ultralekka kołdra Calma przeznaczona jest głównie na lato, dla osób, które preferują osobne komplety pościeli zależnie od aktualnej pory roku.

Jakie dodatkowe właściwości mają włókna węglowe?

Aktywne włókna węglowe zawarte w składzie wkładu pościeli prócz neutralizacji napięcia elektrostatycznego działają przeciwzapalnie, wspomagają regenerację organizmu, zapobiegają rozwojowi roztoczy i bakterii oraz nadmiernemu poceniu się skóry.

Węgiel aktywny, stosowany od setek lat w medycynie, usuwa toksyny z organizmu, poprzez wiązanie ich w obojętne związki. Przyśpiesza odnowę komórek, korzystnie działa na skórę, zwłaszcza stóp i dłoni. Hypoalergiczna kołdra antystresowa polecana jest zwłaszcza dla osób, które wzmagają się z chorobami skóry, grzybicą lub trądzikiem. Idealnie nada się też dla cierpiących na nadmierną potliwość nocą, co jest przypadłością znacznie utrudniającą zasypianie i zachowanie odpowiedniej higieny wypoczynku.

Najlepsze kołdry antystresowe tylko w VegeHome

Wszystkie nasze kołdry antystresowe z dodatkiem aktywnego węgla stworzone zostały z materiałów najwyższej jakości, pochłaniających stres i zmęczenie. Z naszą pościelą antystresową pozwolisz organizmowi wypocząć, pozbyć się stresu i złych myśli, aby rozpocząć z optymizmem nowy dzień!

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło