Oddychająca kołdra - co to znaczy i dlaczego jest tak istotne?

person Autor: Dominika Owczarczyk list W: KOŁDRY Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 2666

Co sprawia, że śpiąc pod jedną kołdrą jesteśmy rano wypoczęci i uśmiechnięci jeszcze przed pierwszą kawą, a śpiąc pod inną budzimy się zmęczeni bardziej niż przed zaśnięciem? Dlaczego kołdra kołdrze nie równa? Jak wybrać kołdrę, która przyczyni się do poprawy jakości snu i będzie sprzyjać nocnej regeneracji organizmu?

oddychające kołdry VegeHome.pl

Wybierając kołdrę często stajemy przed dylematem, na jakie wypełnienie się zdecydować – naturalne czy syntetyczne.

W Vege Home jesteśmy zwolennikami naturalnych wypełnień roślinnych lub wypełnień syntetycznych, które są stworzone przez człowieka jako substytut tych pochodzenia zwierzęcego. Te drugie z powodzeniem zastępują puch czy wełnę dorównując im ciepłotą. Ale bardzo ważnym aspektem mającym wpływ na ostateczną jakość kołdry jest jej tkanina pokryciowa. Jeżeli będzie ona naturalna, to nawet syntetyczne wypełnienie nie zaburzy cyrkulacji powietrza i paroprzepuszczalności. Kołdra w naturalnej tkaninie, jak kołdra z bawełny czy z wiskozy bambusowej, zapewni nam komfortowy sen bez ryzyka przegrzania ciała i uczucia mokrej skóry po przebudzeniu.

.

Jak to sprawdzić?

Prostym testem, który pozwoli sprawdzić czy tkanina oddycha i tym samym nie będziemy się pod nią pocić jest próba wodna. Można przeprowadzić taki eksperyment w warunkach domowych nad umywalką polewając część kołdry wodą. Jeżeli strumień wody przeleje się przez kołdrę, to znak, że kołdra jest przepuszczająca, a skoro przepuszcza cząsteczki wody, to przepuszcza również cząsteczki powietrza, czyli oddycha. Takie wyniki uzyskamy testując kołdry z naturalnych tkanin jak bawełna - kołdra Cotton Sen 160x200 czy wiskoza bambusowa - kołdra Bamboo Sen 160x200. I w tym przypadku nawet syntetyczne wypełnienie nie zaburza przenikania, czyli produkt zachowuje odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wysusz kołdrę i ciesz się zdrowym snem :)

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło