Pościel bambusowa w sypialni

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 144

Bambus, azjatycki symbol niezłomności, elastyczności i wzrostu to jeden z najbardziej uniwersalnych i ekologicznych materiałów na świecie. Mówi się, że ma ponad 1500 zastosowań, nie dziwi więc, że można z niego wyprodukować m.in. świetny materiał na poszwy, wierzch oraz wypełnienie poduszek i kołder. Sprawdźmy, dlaczego bambus doskonale się sprawdza w tej roli.

Człowiek jest geniuszem, kiedy śni
Akira Kurosawa

Bambus - materiał ekologiczny?

W poszukiwaniu idealnej pościeli uważny konsument zwraca uwagę nie tylko na jej rozmiar, kolor, grubość czy sposób uszycia. Coraz częściej oczekuje on materiałów najwyższej jakości, których produkcja nie jest obciążająca dla środowiska. Dlatego bambus zyskał tak dużą popularność wśród osób dbających o ekologię w każdym aspekcie życia.

Właściwości rośliny sprawiają, że jest to alternatywne źródło włókien celulozowych, które służą do tworzenia tkanin lub wypełnień kołder czy poduszek. Bambus ma zdolność do szybkiego wzrostu. Wystarczy kilka lat (bez udziału szkodliwych dla środowiska nawozów!), aby jego łodyga była gotowa do ścięcia. W przypadku typowych drzew trwa to zazwyczaj kilkadziesiąt lat, co nie jest rozwiązaniem ani ekologicznym, ani ekonomicznym. Bambus pozwala odejść od tradycyjnego sposobu pozyskiwania włókien celulozowych. Dzięki temu każdy z nas, poprzez świadome codzienne wybory, może w pewnym stopniu przyczynić się do ochrony rodzimych lasów przed nadmierną wycinką.

Poduszka bambusowa

To jednak nie wszystko. Bambus ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, które czynią z niego niezwykle wytrzymałą roślinę. Co z tego wynika? Podczas jego uprawy nie ma potrzeby używania specjalnych środków ochronnych, pestycydów czy nawozów. Bambus jest naturalnie odporny na bakterie i gnicie, dzięki czemu surowiec z niego pozyskiwany jest wolny od silnych chemikaliów stosowanych w uprawach innych roślin. Znikomy udział środków chroniących wpływa także na jakość samych tkanin, które są niezwykle przyjemne w dotyku i nie podrażniają skóry. Bambus to wybór osób świadomych zagrożeń, jakie niesie ze sobą masowa produkcja sztucznych materiałów. Co ważne, włókna bambusowe są bardzo wytrzymałe i jednocześnie w pełni biodegradowalne, w związku z czym nie zanieczyszczają i nie obciążają dodatkowo środowiska.

Bambusowe kołdry i poduszki - wybór świadomych konsumentów

Inspirowana naturą kolekcja Bamboo Sen to przykład, jak znakomite może być połączenie bambusa i innych materiałów - bawełny oraz poliestru. Dlaczego obecność włókien z lodyg azjatyckiej rośliny ma ogromne znaczenie podczas wyboru pościeli na każdą porą roku? Bambus ma przede wszystkim doskonałe właściwości termoregulacyjne. Idealnie nadaje się na materiał wierzchni oraz wypełnienie do kołder letnich, zimowych, jak i całorocznych. W czasie zimy, gdy zależy nam na utrzymaniu temperatury, bambus gwarantuje także odpowiednią wentylację. W ten sposób unikamy przegrzania i nadmiernego pocenia pod kołdrą, która zapewnia ciepło. Kołdry i poduszki bambusowe sprawdzą się w również przypadku gorących dni. Wspomniane włókna świetnie utrzymują chłód, ponieważ ich temperatura jest zazwyczaj o kilka stopni niższa od otoczenia.

Kołdra Bamboo Sen

Pościel bambusowa zapewnia również odpowiedni poziom higieny, co ma szczególne znaczenie dla osób uczulonych na kurz oraz dla dzieci. Bambus nie wchłania wilgoci, która tworzy doskonałe warunki do rozwoju roztoczy czy drobnoustrojów, dzięki czemu pościel z bambusem jest w 100% antybakteryjna i przeciwgrzybiczna. Inaczej mówiąc, obecność włókien znacząco poprawia komfort snu, czego oczekują wymagający konsumenci, którzy poszukują materiałów ekologicznych. Z tego powodu często sięgają po poszwy bambusowe dla dzieci, które są miłe w dotyku i nie podrażniają skóry. Wszystko po to, aby zapewnić swoim pociechom bezpieczny, zdrowy sen. Co równie istotne, pościel z bambusa łatwo się pierze w domowych warunkach.

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło