Jak wybrać pościel na lato?

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 294

Wraz z letnim ociepleniem przychodzi czas na zmiany, także w łóżku. Nikt przecież nie lubi się przegrzewać pod zimową, grubą kołdrą. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pościeli na lato?

Bogu dzięki, przyszło już lato i wreszcie możemy zacząć pracowicie... odpoczywać
Cecily von Ziegesar

Przewiewny materiał

Materiał jest jednym z ważniejszych czynników, które warto brać pod uwagę przy wyborze kompletu letniej pościeli. Nawet bardzo lekka i pozornie chłodna pościel może szybko nagrzewać się przy kontakcie z ciałem, jeśli wykonana jest z nieodpowiedniego materiału.

Kołdra na lato powinna zawierać w składzie naturalną bawełnę. Bawełna jest materiałem oddychającym, higroskopijnym oraz odpornym na rozciąganie. Chłodzi organizm i zapobiega nadmiernemu poceniu się w nocy. Pozwala na tworzenie pościeli wyjątkowo lekkiej i przewiewnej, doskonałej także dla dzieci czy alergików. Jest doskonale przewiewna, wentyluje ciało podczas długich godzin snu.

Jakie wypełnienie dla kołder letnich?

Wypełnienie kołdry decyduje o odczuciach, jakich doświadczymy zaraz po przebudzeniu. O ile warstwa wierzchnia może nagrzewać się bardzo szybko, tak wypełnienie zazwyczaj potrzebuje czasu, aby zakumulować ciepło. Dlatego też, jeśli zasypiamy pod chłodną kołdrą, a budzimy się przegrzani, winowajcą jest zazwyczaj nieodpowiednie wypełnienie.

Oczywiście, najlepszym wypełnieniem dla kołdry letniej będzie materiał, który jest możliwie jak najbardziej przewiewny, a przy tym trudno się nagrzewa. Wypełnienie wyprodukowane z włókien poliestrowych silkonowanych (HCS) spełnia te oczekiwania, zapewniając odpowiednią cyrkulacje powietrza podczas snu. Takie wypełnienie można znaleźć, przykładowo, w ultralekkiej kołdrze Cotton Sen. Także włókna bambusowe wydają się dobrym wyborem, z uwagi na naturalne właściwości chłodzące - kołdra ultralekka Bamboo.

Czy warto zainwestować w pościel na cztery pory roku?

Ciekawą opcją są kołdry 4 pory roku. Nie należy ich mylić z pościelą całoroczną. Pościel 4 pory roku składa z dwóch kołder spiętych napami – letniej kołdry ultralekkiej oraz kołdry wiosenno-jesiennej. Po spięciu zestawu powstaje cudownie ciepła kołdra zimowa.

Ultralekka część kołdry 4 pory roku doskonale nadaje się na lato - Cotton Sen 4 pory roku. Przykładowo, polska antyalergiczna kołdra bambus nie tylko zapewnia odpowiedni balans cyrkulacji powietrza oraz ogrzewania, ale także jest wytwarzana jedynie z ekologicznych materiałów najwyższej jakości. To świetna opcja dla tych, którzy nie lubią latem przykrywać się zbyt ciężkim materiałem - Bamboo 4 pory roku.

Jaki splot tkaniny w poszwach i poszewkach jest najbardziej korzystny latem?

Splotem nazywamy sposób przeplatania się nitek osnowy oraz wątku w materiale. Rodzaj splotu decyduje nie tylko o cechach estetycznych pościeli, takich jak połysk czy faktura, ale także wpływa na pochłanianie i oddawanie ciepła.

Na lato polecana jest pościel bawełniana, o satynowym splocie. Zwarty splot satyny sprawia, że w dotyku wydaje się ona chłodniejsza niż tradycyjne płótno. Błyszcząca satyna jest doskonała na upały, zapobiega nadmiernej potliwości ciała oraz rozwijaniu się bakterii i roztoczy.

Czy kolor pościeli ma znaczenie?

Na lato najlepsza będzie pościel w jasnym kolorze, taka jak biała pościel z satyny bawełnianej polskiej marki Darymex. Połysk satyny sprawi, że nawet zwykła biel nie będzie wydawać się nudna, a jednocześnie poszwa nadal spełnia swoją rolę, ochładzając ciało podczas upału.

Letnia pościel niekoniecznie musi być jednobarwna, warto jednak, aby przeważały w niej jasne wzory. Wiele modeli pościeli dla dzieci jednocześnie zachwyca ciekawą kolorystyką, pozostając jednocześnie jasną i chłodną.

Czego unikać, wybierając pościel na lato?

Przede wszystkim ciemnego wzornictwa oraz czystego poliestru w składzie. Ciemne kolory szybko nagrzewają się, a poliester znacznie utrudnia cyrkulację powietrza. Na VegeHome oferujemy wiele lekkich, przewiewnych pościeli o naturalnym składzie, idealnych w czasie ciepłych, letnich nocy.

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło