Jak dobrać poduszkę

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 333

Poduszka ma za zadanie przede wszystkim utrzymywać kręgosłup w odpowiedniej pozycji podczas snu. Dlatego radzi się, aby dobierać ją w zależności od tego, w jaki sposób śpimy.

Poduszka dla osób śpiących na brzuchu

Gdy śpimy na brzuchu, obciążone są przede wszystkim kark i obręcz barkowa. Warto zdawać sobie sprawę, że nie jest to pozycja najzdrowsza, wielbicielom snu na brzuchu zaleca się odciążanie mięśni karku odpowiednią poduszką. Idealna poduszka służąca osobom preferującym pozycję na brzuchu powinna być niska, ale za to bardzo miękka i elastyczna. Dobrym wyborem może być więc poduszka antyalergiczna Bamboo Sen, która daje możliwość regulowania wysokości poprzez odjęcie części wypełnienia, co zapewni odpowiedni komfort snu, jednocześnie nie obciążając dodatkowo kręgosłupa.

Poduszka dla osób śpiących na plecach

Spanie na plecach zapewnia prawidłowe odciążenie kręgosłupa, może jednak wzmagać chrapanie. Dla kogoś, kto sypia głównie na plecach, idealna będzie poduszka średniowysoka, miękka, ale za to mięsista. Podczas snu na plecach głowa powinna znajdować się niżej, niż kark, zatem polecane są poduszki dobrze uginające się pod wpływem naciski, jak sprężysta poduszka z bawełny Cotton Sen. Jeśli rano budzimy się z bólem szyi, zazwyczaj oznacza to, że śpimy na zbyt twardej poduszce, która za wysoko unosi głowę, obciążając kark. W takiej sytuacji dobrze jest wymienić poduszkę na model bardziej miękki. 

Poduszka dla osób śpiących na boku

To najpopularniejsza pozycja snu, występująca w kilku wariantach – od klasycznej wyprostowanej do pozycji embrionalnej (z podkulonymi rękoma i nogami). Niezależnie jednak od wybranej wariacji, osoby śpiące na boku powinny wybierać przede wszystkim poduszki wysokie oraz twardsze. Spanie na boku bez odpowiedniej poduszki jest po prostu niewygodne, a w dodatku opadająca pod kątem ostrym głowa to przepis na ból szyi z samego rana. Dlatego też dla osób śpiących w ten sposób polecana jest polska poduszka marki POLDAUN. 

Poduszka dla alergików

Prócz pozycji snu warto brać pod uwagę możliwość reakcji alergicznej. Poduszki mogą zawierać następujące alergeny: kurz, roztocza lub pierze. Alergia na pierze jest stosunkowo rzadka i może zostać łatwo pomylona z uczuleniem na roztocza – i odwrotnie, alergie na roztocza można pomylić z alergią na puch i pierze. Jeśli dokuczają nam podczas spania takiej objawy jak: łzawienie i czerwienienie oczu, kichanie, kaszel czy wodnisty katar, konieczna może być wizyta u alergologa. Niezależnie od diagnozy, poduszka antyalergiczna Hollofil Allerban 70x80 pikowana będzie dobrym rozwiązaniem. 

Poduszki ozdobne

Wymieniliśmy już sposoby na dobieranie poduszek do spania, co natomiast z poduszkami ozdobnymi? Tutaj poduszki dobiera się głównie na podstawie panującej w sypialni bądź salonie kolorystyki oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na harmonijnym efekcie, poduszki ozdobne powinny zostać utrzymane w tej samej palecie kolorystycznej co inne akcenty w pomieszczeniu. Na przykład, jeśli decydujemy się na dobieranie dodatków do sypialni w kolorze mięty, możemy dodatkowo pokusić się o zakup kilku poduszek Vege Home 30x50 miętowych. 

Poduszka do karmienia

Specjalnym rodzajem poduszek są specjalne poduszki do karmienia niemowląt. W ich wypadku ważna jest twardość oraz rozmiar – nie powinny być zbyt miękkie oraz zbyt małe/duże w stosunku do wagi dziecka. Kolejną ważną cechą jest hipoalergiczność, ponieważ małe dzieci szczególnie wrażliwe są na alergeny. Młodym rodzicom polecamy polską poduszkę do karmienia bawełniana dwustronna BeBaby o wyprofilowanym kształcie, z certyfikatem potwierdzającym przebadanie pod kątem bezpieczeństwa dla niemowląt. 

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło