Ochraniacze na materac - higiena w sypialni

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 383

Regularny sen to jedna z podstaw dobrego samopoczucia, dlatego tak ważne jest wygodne łóżko, na którym śpimy - a konkretnie jego materac. Ten jednak niszczy się przez lata, więc należy pomyśleć o skutecznej ochronie. Ochraniacze na materac zabezpieczają m.in. przed wgnieceniami, zabrudzeniami i wilgocią, co szczególnie ważne jest w przypadku nie tylko osób dbających o higienę snu, ale także dzieci, osób starszych i chorujących.

Dobry materac to gwarancja dobrego snu

Osoby dorosłe na sen powinny poświęcać od 7 do 9 godzin - to czas pełnej regeneracji organizmu. Do tego dochodzą relaks i drzemki w ciągu dnia, co oznacza, że w łóżku spędzamy ok. 1/3 doby. Musimy więc zadbać o to, na czym śpimy. Kupno materaca to inwestycja na lata, więc warto od razu pomyśleć o jego dodatkowej ochronie. Z biegiem czasu przecież nawet najlepszy materac z powodu częstego użytkowania zaczyna tracić swoje właściwości. Dużo zależy też od tego, kto na nim śpi. Ochraniacze na materac są niezbędne w przypadku alergików, dzieci w fazie odpieluchowania, osób starszych, chorujących, czy z nadmierną potliwością.

Dla osób, które cenią sobie wygodę na długie lata

Mata ochronna na materac to podkład pod prześcieradło, który wydłuża jego żywotność. Komfortowy ochraniacz jest wykonany z przepikowanej dzianiny i wypełniony puszystą włókniną. Dzięki temu staje się miękki i przyjemny w dotyku, co wpływa na jakość snu. Dodatkowo podkład pochłania nieprzyjemne zapachy i jest odporny na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach. Na to nie moglibyśmy sobie pozwolić w przypadku całego materaca, którego pranie i suszenie jest nieskuteczne oraz może prowadzić do zniszczenia z powodu pojawienia się pleśni.

Podkład pod prześcieradło idealny w przypadku alergików

Roztocza kurzu “lubią” ciepłe i wilgotne miejsca, dlatego rozwijają się m.in. w materacach i pościeli. Pokrowiec na materac to jedno ze skuteczniejszych rozwiązań, aby odizolować alergika od nośnika alergenów. Nie wystarczy regularna zmiana pościeli. Podkład jest naturalną barierą pomiędzy prześcieradłem a materacem. Ponadto antyalergiczna mata ochronna może być czyszczona w wysokiej temperaturze, przez co znikają wszelkie roztocza.

Dla dobrego snu i komfortu dzieci

Zabezpieczenie materaca jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. Najpierw, gdy w pieluszce sypiają one w łóżeczku, a następnie, gdy rozpoczyna się czas odpieluszkowania. Bywa też, że dzieci przez kilka pierwszych lat mają nocne problemy z mikcją. Nieprzemakalne ochraniacze na materac zabezpieczają go przed wilgocią, zabrudzeniami oraz nieprzyjemnymi zapachami. Dzięki temu dziecko będzie się czuło komfortowo każdej nocy. Tego typu ochraniacze przydadzą się w dziecięcych sypialniach także ze względów bezpieczeństwa. Podkład na materac można przytwierdzić gumkami do rogów łóżka, dzięki czemu nie ma ryzyka, że dziecko zsunie się podczas snu. 

2w1, czyli rozwiązanie dla każdego

Ochrona materaca jest niezbędna również w przypadku osób przewlekle chorych oraz starszych, którzy są pod domową opieką. Zarówno prześcieradło, jak i mata powinny w tym momencie posiadać oddychającą membranę (niweluje wilgoć i reguluje temperaturę ciała) oraz zabezpieczać przed roztoczami i plamami. Musi też chronić skórę i nie powodować odparzeń u osoby obłożnie chorej. Poza tym istotne jest to, aby posłanie materaca można było szybko wyprać. Na to można liczyć w przypadku ochraniaczy na materac 2w1, które równocześnie spełniają funkcję prześcieradła i ochraniacza. 

Prześcieradło ochronne jest wyposażone w gumkę, a więc utrzymuje się tak jak zwykłe, przy czym sen i odpoczynek na takim łóżku są o wiele bardziej komfortowe. Ochraniacze 2w1 powstały więc nie tylko dla osób chorujących i starszych. Każdemu gwarantują dobry sen i wieloletnią ochronę materaca.

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło