Kolor roku Pantone 2022 inspiracją do wystroju wnętrza! Jak wygląda kolor Veri Peri i jak go aranżować?

person Autor: Vege Home list W: SYPIALNIA Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 292

Zanim zdradzimy Ci, jak wygląda sama barwa o tajemniczej nazwie “Veri Peri”, do czego można ją porównać i z czym łączyć, warto dowiedzieć się, co zainspirowało do takiego wyboru twórców koloru. Przedstawicielka Instytutu Pantone (pomysłodawca ogłaszania koloru roku), podkreśla, że “barwa ma inspirować, zachęcać do odważnych zmian oraz pobudzać kreatywność, ilustruje fuzję współczesnego życia, jest symbolem globalnego ducha czasu i przemian, przez które przechodzimy. Sprawdźmy, czy ten kolor faktycznie oddaje tę ideę

Kolor Veri Peri - jak wygląda? 

Jest jak świeżo zerwana borówka z krzewu, chaber nieśmiało wyglądający zza bujnych traw albo jak płatki niebieskiej hortensji, z których przebijają się odcienie całej gamy…fioletu. Tak, to właśnie główna barwa, która definiuje Veri Peri, ale fiolet nie występuje tu sam, a w duecie z nutami niebieskiego. Ta nietuzinkowa mieszanka kolorystyczna symbolizuje wdzięczność za “dziś” i nadzieję na lepsze jutro. 

Powitajcie gromkimi brawami kolor roku Pantone 2022 VERI PERI, który dumnie będzie brylował na salonach również w aranżacji wnętrz. Czy wprowadzi mały zamęt do świata designu? Zobaczymy, jednak jedno jest pewne - na pewno wtrąci swoje trzy grosze do nudziakowych przestrzeni. 

.

Zasady kolorystyczne łączenia Veri Peri, czyli co podpowiada nam sam Pantone

Twórcy koloru proponują zestawienie Veri Peri z przeróżnymi gamami kolorystycznymi, a są to:

Balancing Act - zgaszona paleta kolorów zarówno ciemnych, jak i jasnych, które w połączeniu z kolorem roku nadadzą Twojemu wnętrzu lekkości, ale i zdecydowanego charakteru, zwłaszcza temu w konwencji skandynawskiej.

Wellspring - gama rozmaitych odcieni zieleni, która w zestawieniu z kolorem Veri Peri tworzy żywiołową mieszankę kolorystyczną. Dwie skrajne barwy utworzą zatem pełen kontrastów wystrój stworzony dla tych, którzy lubią “żonglować” odważnymi barwami. Świetnie wpasuje się do kochającego zieleń, surowego stylu loftowego. 

The Star of the Show - tę paletę wyróżnia fioletowa feeria odcieni, z których najbardziej charakterystyczny jest właśnie  Veri Peri. Ten odważny fiolet otoczony jest stonowanymi szarościami i brązami. Będzie więc świetnym wyborem w aranżacji, w której dominują barwy ziemi.

Jak jeszcze łączyć kolor Veri Peri? Oto propozycja dla tych, którzy wiedzą, co to jest bomba energetyczna, czyli zestawienie mocnych barw w postaci soczystego pomarańczu czy neonowego różu. Jeśli więc lubisz kolorowe przestrzenie, gdzie sofa wcale nie jest “szarą myszką”, a barwną papugą, która wabi zachwycającymi kolorami i co więcej -  każdy dodatek wystroju jest w innym kolorze - postaw na wyraźne towarzystwo kolorystyczne. 

.

Aranżacja sypialni z kolorem Veri Peri -  zaakcentuj wyjątkowość barwy! 

Nie da się ukryć, że Veri Peri jest kolorem wymagającym, ale aranżacja z jego udziałem gwarantuje niepowtarzalność i daleko jej do sztampowości. Przestrzeń salonu, sypialni bądź innego pomieszczenia w domu możesz zaprojektować tak, by wydobyć esencję tego magnetycznego fioletu. 

Poszukujesz koloru, który zaszczyci swoją obecnością stonowaną aranżację w beżach, bieli i szarościach? Zdecyduj się właśnie na Veri Peri i postaw fioletowy akcent na meblach (fotelu, sofie, albo komodzie) bądź dobierz dodatki, które będą reprezentować kolor roku Pantone 2022. 

Szykujesz się na “wielkie otwarcie” nowej sypialni? Nie zapomnij o komplecie pościeli bawełnianej, którą zdobią już nie czerwone, ale zgodnie z najnowszymi trendami, fioletowe maki. Możesz pokusić się też o geometryczne kształty, idealne do stylu loftowego znajdujące się na pościeli z satyny bawełnianej w kolorze stonowanego Veri Peri. 

Inne dodatki w tym kolorze, które warto wprowadzić do sypialni? Subtelna zasłona welwetowanarzuta, dekoracyjna poduszka z kwiecistym motywem czy ta z Veri Peri w czystej postaci.  

.

Vege Home i  Veri Peri - duet, który rozumie się bez słów! 

Co łączy Vege Home i kolor roku Pantone 2022? Obie nazwy zaczynają się literą “V” symbolizującą zwycięstwo, ale żeby je osiągnąć, potrzebna jest odwaga! Pewny siebie i swojej wyjątkowości Veri Peri nawołuje więc do zmian i kreowania własnej, szczęśliwej rzeczywistości. 

Vege Home zachęca do życia w duchu eko, które każdy z nas może rozpocząć, zaopatrując się chociażby w przyjazne środowisku wysokiej jakości tekstylia. Obie misje przenikają przez siebie w taki sposób, że w tym roku nikogo już nie zdziwi fakt, że w eko-designie evergreen, doskonale uzupełni purple rain! 

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień