Kołdra i pościel na lato - jaki materiał "schłodzi" ciało w upalne dni?

person Posted By: Vege Home list In: SYPIALNIA On: comment Comment: 0 favorite Hit: 59

Czy Ty też odczuwasz, że lato niemal z roku na rok jest coraz bardziej upalne? Doskwierający skwar za oknem miewa swoje plusy - nas zainspirował do stworzenia tego tekstu. I choć są wśród nas miłośnicy tropików, mamy wrażenie, że każdy po gorącym, letnim dniu szuka ukojenia w chłodnych objęciach pościeli. Dlatego dziś podpowiemy, jaka kołdra i pościel na lato sprawdzi się najlepiej.

Z życzeniami zawsze chłodnej poduszki - pościel na lato

Po upalnym dniu trudno wyobrazić sobie coś bardziej przyjemnego od szklanki zimnego napoju i… chłodnego dotyku pościeli. To właśnie od tego elementu rozpoczniemy zachętę do przeprowadzenia letniej, łóżkowej rewolucji.

Najlepiej, by pościel na lato była jedwabiście gładka i muskała skórę błogim wrażeniem chłodu. Takie odczucia zapewni Ci pościel na lato z Adamaszku (czesanej bawełny o aksamitnym splocie), równie ekskluzywnego, jedwabiście miękkiego tencelu, czy delikatnej satyny bawełnianej.

Każdą z wymienionych tkanin cechuje przynosząca ulgę, rozkoszna gładkość, która po zetknięciu ze skórą daje zbawienne uczucie chłodu. W połączeniu z odpowiednią kołdrą pościel na lato nawet po najgorętszym dniu podniesie moment zasypiania do rangi przyjemności, wzniesie komfort Twojego snu na należne mu wyżyny, pozwalając Ci w pełni wypocząć. Równie ważna jest odpowiednia kołdra.

Osobna kołdra na lato? Dlaczego warto zmieniać kołdrę, gdy robi się ciepło?

Nasza skóra ma bezpośredni kontakt z pościelą (poszwą), którą łatwo można wyprać. Kołdrę zwykle pierze się nieporównywalnie rzadziej, dlatego tak istotna jest specyfika jej wypełnienia i pokrycia. Wiele osób decyduje się na uniwersalne kołdry całoroczne (warte uwagi są tu zapewne tzw.kołdry 4 pory roku”, czyli spinane na napy). Inni nie wyobrażają sobie zimy bez ciepłych kołder lub lata bez zmiany pościeli na wersję “chłodzącą”. Wiele zależy od osobistych preferencji, jednak jest kilka podstawowych prawideł, które dotyczą każdego.

Gdy jest zbyt ciepło - trudno o zdrowy sen i odpowiedni poziom wypoczynku. Rozgrzane ciało funkcjonuje w trybie awaryjnym, a w reakcji obronnej na wysoką temperaturę wydziela pot (tak, to dlatego mając gorączkę - pocimy się), który potem jest siedliskiem dla drobnoustrojów (stąd po czasie nieprzyjemny zapach). Odpowiednia wentylacja i odprowadzanie wilgoci to podstawowy krok do utrzymania prawidłowej ciepłoty ciała, a kołdra na lato jest tutaj nieocenionym sprzymierzeńcem. Jaka kołdra na lato sprawdzi się więc najlepiej?

Nocne ukojenie po upalnym dniu - idealna kołdra na lato

Spośród wszystkich rodzajów kołder, wersja letnia wyróżnia się przede wszystkim gramaturą i rodzajem wkładu. Oddychająca, przewiewna, ultralekka i cienka kołdra na lato zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza i optymalne odprowadzanie wilgoci, a tym samym poprawi komfort snu i jednocześnie zapewni higienę. 

Korzystne właściwości m.in. antybakteryjne, antyalergiczne, pożądane w sezonie letnim, cechują np. certyfikowaną (licencją Dacron) kołdrę na lato 200x220 Hollofil Allerban, czy lekką kołdrę bambusową (zarówno jej pokrycie, jak i wkład zawiera włókna bambusa). 

Inspiracja naturą w opracowaniu prozdrowotnych rozwiązań wyraźna jest również w przypadku relaksującej kołdry z olejkiem konopnym (polecanej szczególnie przy zaburzeniach snu). Składniki aktywne tego typu kołder (tak Allerban, jak i olejki) stanowią integralną część włókien wypełnienia lub tkaniny, a to oznacza, że ich dobroczynne składniki zostaną z Tobą na długo.

Kołdra i pościel na lato - kiedy chłód w sypialni rozpala zmysły

Pieczołowicie dobrana do Twoich potrzeb oraz upodobań kołdra i pościel na lato z oferty Vege Home, zapewni Ci jedyny pożądany w sypialni rodzaj chłodu. Nie musisz ryzykować przeziębienia, śpiąc pod nieustannie włączoną klimatyzacją lub wiatrakiem. Wystarczy zmiana pościeli.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień