Jak udekorować dom na święta, by uzyskać magiczny nastrój?

person Autor: Vege Home list W: SYPIALNIA Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 70

Najbardziej barwne, pachnące piernikiem i choinką, roziskrzone migoczącymi światełkami — dla wielu osób — najpiękniejsze święta w roku zbliżają się wielkimi krokami. By podkreślić świąteczną atmosferę i dodać codzienności odrobiny magii, warto postawić na iście świąteczny wystrój domu. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć magiczną, świąteczną atmosferę i jak udekorować dom na święta. Dekoracja świąteczna to również świetna okazja do wspólnego spędzania czasu i upustu kreatywności wszystkich członków rodziny! Zaproś ich do działania! Razem wyczarujcie sobie najpiękniejsze dekoracje na Święta Bożego Narodzenia!

Jak udekorować dom na święta — dekoracja świąteczna do salonu

Salon stanowi wizytówkę domu, dlatego przedświąteczne przystrajanie warto rozpocząć od niego. Ponadto świąteczna choinka najczęściej ustawiana jest właśnie w salonie, czyniąc z tego pomieszczenia centrum świątecznych dekoracji. Jeśli posiadasz kominek — możesz ozdobić go łańcuchem z gałązek choinki lub w stylu amerykańskim — wielkimi skarpetami na prezenty. Warto też uzupełnić całość o światełka (najlepiej ekologiczne i ekonomiczne LED-y).

Na sofę w salonie narzuć ciepły koc, który umili grudniowe wieczory nie tylko dodatkowym ciepłem, ale i świąteczną ornamentyką (np. dwustronny koc w gwiazdki w bieli i czerwieni). By świąteczny wystrój domu był spójny wizualnie, możesz też wybrać koc do salonu w jednolitym, dominującym w całości dekoracji kolorze. Świetnie sprawdzą się np. czerwienie, zielenie i ciepłe, piernikowe odcienie brązu. Do tego ozdobne poduszki np. ze złotym akcentem, dodającym całości blasku i elegancji, naturalne, zapachowe świece i stroiki pachnące choinką — i bożonarodzeniowa atmosfera niemal gotowa! Jeśli zastanawiasz się, jak podkręcić klimat do maksimum i jak udekorować dom na święta, pamiętaj, że dekoracja świąteczna powinna dotyczyć nie tylko salonu.

Magiczny nastrój nie tylko w salonie. Czyli jak udekorować dom na święta? Dekoracja świąteczna do sypialni

Dekoracje na Święta Bożego Narodzenia mogą ozdobić również choćby oazę wypoczynku, czyli sypialnię. Pościel z motywami świątecznymi sprawi, że każdy początek i koniec dnia zyska wyjątkowego uroku. Bogaty wybór modeli, elegancka i świąteczna paleta barw oraz gustowne wzornictwo pościeli świątecznej doda charakteru każdej sypialni, niezależnie od stylu, w jakim pomieszczenie jest utrzymane.

Renifery, gwiazdy czy choinki stanowią tutaj częsty, ale nie jedyny motyw zdobniczy. Nawet miłośnicy minimalizmu znajdą w ofercie sklepu Vege Home idealne dla siebie komplety świąteczne.

Magia Świąt i dekoracje świąteczne? Zrób to sam! A raczej — zróbcie to razem! 

Jeśli należysz do grona zabieganych i mocno zapracowanych osób, grudniowe popołudnia mogą stać się okazją do umacniania więzi i bliskości z rodziną, choćby poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, na które w ciągu roku tak często brak czasu. A przecież istotę i magię Świąt Bożego Narodzenia odczujecie najpełniej, spędzając czas razem. 

Dekoracje świąteczne „zrób to sam” to świetna okazja do wspólnych działań! Towarzysz dzieciom przy wykonaniu kartek świątecznych, następnie idźcie na pocztę i wyślijcie je! Radość z tworzenia i spędzonego razem czasu oraz wzruszenie adresatów — gwarantowane! Razem możecie też wyczarować fantastyczne dekoracje na Święta Bożego Narodzenia! Mogą to być papierowe łańcuchy, stroiki z gałązek choinki, ręcznie malowane bańki na choinkę czy kolorowe rysunki z motywami świątecznymi, które zawiesicie na ścianie.

Coś wyszło Wam krzywo? Renifer wyraźnie nie zachowuje proporcji, a gwiazdka zamiast pięciu, ma aż siedem ramion? A może pierniczki się przypaliły? W świecie pogoni za perfekcyjnością, własnoręczne — choć może nie zawsze idealne — ozdoby świąteczne, wprowadzają powiew pełnej rozbrajającego piękna i swoistej szczerości — autentyczności. Szczególnie w święta — warto pokochać jej urok na nowo.

Dekoracja świąteczna na okno — własnoręcznie wykonane ozdoby w eleganckiej oprawie

Własnoręcznie wykonane papierowe łańcuchy, którymi możecie ozdobić nie tylko choinkę — to idealna dekoracja świąteczna na okno! Podobnie wycinanki (gwiazdki, renifery czy aniołki), upieczone razem pierniczki lub inne dekoracje świąteczne typu „zrób to sam”, które również można zawiesić w oknie lub przytwierdzić do patyczka i wbić do ziemi, stojącej na parapecie doniczki z rośliną.

Przygotowane ozdoby, by stanowić zachwycającą całość, potrzebują odpowiedniej oprawy, a święta to przecież okazja do zmiany zasłon i firanek.  Możesz zdecydować się na dekoracje oraz zasłony w nasyconych odcieniach czerwieni, czyli w barwach najczęściej kojarzących się ze Świętami Bożego Narodzenia, lub wybrać zasłony w kolorze butelkowej zieleni, które pięknie skomponują się z choinką. 

Staraj się utrzymać świąteczny wystrój domu w spójnej kolorystyce, ale nie obawiaj się niecodziennych zestawień barw — dekoracje na Święta Bożego Narodzenia często łączą zieleń z czerwienią! Idealnym elementem okiennej dekoracji świątecznej, szczególnie w kuchni, mogą być też wykończone koronką zazdrostki.

Prawdziwa magia Świąt z Vege Home

Prawdziwie magiczny nastrój podczas Świąt Bożego Narodzenia w dużej mierze tworzy atmosfera pomiędzy domownikami. Zatem zawsze warto zadbać o nią w pierwszej kolejności. Zamiast zatracać się w przedświątecznych porządkach i mnożyć wyobrażenia o obowiązkach, warto… zwolnić obroty i po prostu spędzić czas razem z bliskimi, choćby na przygotowaniu dekoracji czy wspólnych wypiekach. 

Nikt nie zapamięta ewentualnej smugi na oknie — ale wszyscy długo będą wspominać magię wspólnie spędzonego czasu w zachwycająco udekorowanym domu. Najpiękniejsze dekoracje na Święta Bożego Narodzenia, które pomogą Ci podkreślić wyjątkowość tego zimowego okresu i otulić czarem i ciepłem świąt całą rodzinę  — znajdziesz w sklepie Vege Home.

MSMMS

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień