Idealny koc na jesień

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 651

Zaopatrzenie się w najprzytulniejsze możliwe koce to najlepszy sposób na zimne noce. Owszem, z pewnością jest co kochać w jesieni - a mianowicie gorące kakao i brak konieczności szukania wymówki, aby oglądać wieczorem ulubiony serial – jednak to wszystko zdecydowanie lepiej robić pod wygodnym i miękkim kocem.

Jak wybrać dobry koc?

Każdy ma inny gust, jeśli chodzi o koce. Niektórzy będą chcieli czegoś, co będzie pasować zarówno do pokoju, jak i do kanapy, niektórzy będą szukać takiego, który można łatwo wyprać, podczas gdy inni będą bardziej zainteresowani ciepłem oddawanym przez koc. Więc co dokładnie musimy wziąć pod uwagę, aby dokonać właściwego wyboru?

Materiał: Bawełna? Wełna? Plusz? Syntetyczny? To tylko kilka z różnych materiałów dostępnych na koce.

Wygląd i rozmiar: kolorystyka, wzór, wygląd i rozmiar koca mają znaczenie dla każdego pomieszczenia. Dlatego wybierając koc upewnij się, że poświęcasz wystarczająco dużo czasu na wybór odpowiedniego dla siebie.

Właściwości grzewcze: ciepło jest priorytetem, jednak jest oczywiste, że nie wszystkie koce będą wytwarzać taką ilość ciepła, jakiej potrzebujemy jesienią.

Pielęgnacja: pranie koca to trudne zadanie. Koc wełniany lub jedwabny zazwyczaj wymaga czyszczenia na sucho, jednak jeśli nie chcesz się tym zajmować i planujesz regularnie prać koc, najlepszym rozwiązaniem będzie koc syntetyczny lub bawełniany.

Jaki materiał na jesień?

W jesienne wieczory lepiej zapomnieć o lekkich kocach. Przy wyborze ciepłych koców na jesień najlepiej preferować materiały, które dobrze trzymają ciepło – a więc mikrofibrę i polar.

  • Bawełna: Koce bawełniane dobrze znoszą wielokrotne pranie, co czyni je dobrym wyborem dla alergików. Większość koców bawełnianych jednak jest zbyt lekka, aby dokładnie odgrzewać w zimne, jesienne wieczory. Jeśli jednak zależy nam na oddychającym, naturalnym materiale, warto wybrać koc o grubym splocie, jak np. polski koc bawełniany 150x200.

Polski koc bawełniany

  • Wełna: Wełna jest ciężka, ciepła i zapewnia doskonałą izolację, jednocześnie umożliwiając odparowanie wilgoci. To świetny wybór, jeśli chcesz mieć bardzo ciężki, ciepły koc, ale pamiętaj, aby upewnić się, że nie jesteś uczulony lub nadwrażliwy na wełnę.
  • Włókna syntetyczne: Istnieje wiele tkanin i dzianin syntetycznych używanych do produkcji koców: popularne to akryl i mikrofibra (poliester). Koce syntetyczne są ciepłe i lekkie, idealnie nadają się więc na jesień. Zazwyczaj są również niedrogie.
  • Polar: Przytulny, bardzo ciepły, a jednocześnie niezbyt ciężki koce z polaru i mikropolaru są szczególnie popularne wśród najmłodszych. Polar dobrze odprowadza wilgoć, często używany jest jako składowa koców wykonanych z wielu materiałów, jak w przypadku kocu futrzanego Lettie 170x210, który z jednej strony ma warstwę polaru, a z drugiej – miękkie futerko.

Koc futrzany Lettie

  • Plusz: bardzo dobrze trzyma ciepło, jest elegancki i gładki, dobrze znosi pranie. Nadaje się zarówno na jesień, jak i zimę.

Kierując się tymi wskazówkami, na pewno wybierzesz koc, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło