Dlaczego warto mieć narzuty na łóżko?

Opublikowano przez: VegeHome w: Category 1 On: Comment: 0 Hit: 588

Narzuty na łóżko są praktycznym elementem wystroju sypialni. Dobra narzuca pełni ważne funkcje – chroni łóżko przed ewentualnymi zabrudzeniami, zapewnia porządek oraz stanowi dodatkową warstwę, którą można się nakryć w chłodny dzień.

Narzuta na łóżko zapewnia wygodę

Istnieją podzielone opinie na temat tego, czy porankiem pościel powinno się chować, czy raczej pozostawiać złożoną na łóżku. Odpowiednio posłane łóżko wygląda bardzo elegancko, niestety – cały dzień odkłada się na nim kurz. 

Narzuta na łóżko powinna więc nie tylko być dekoracyjna, ale przede wszystkim łatwa do wyprania w warunkach domowych. Przykładowo – narzutę z mikrofibry lotus róż kwarcowy można prać w temperaturze 40 stopni, na standardowych ustawieniach pralki, co zdecydowanie ułatwia w zachowaniu czystości i świeżości w sypialni. 

Moda na narzuty 

Narzuty są jednak przede wszystkim eleganckim elementem wystroju, który wrócił do łask w ostatniej dekadzie. Ich zadaniem jest ożywiać wnętrze sypialni, lub wręcz przeciwnie, tonować je, jeśli wybierzemy narzutę jednobarwną. 

Aby stworzyć stylowe łóżko, wystarczy więc wybrać odpowiednią narzutę. Do kompletu warto dorzucić pasujące poduszki, aby sypialnia nabrała charakteru. 

Narzuta zapewni porządek w sypialni

Gdy posiadamy narzutę, eliminujemy konieczność idealnego składania pościeli. Pod narzutą może nawet kryć się bałagan, jeśli jednak jest ona odpowiednio wyrównana, nikt tego nie zauważy. Narzuty są szczególnie polecane osobom, które nie mają cierpliwości do porannego słania łóżka, pakowania pościeli do odpowiednich schowków czy pedantycznego układania jej na łóżku. 

Jaką narzutę wybrać?

Wybierając narzutę, warto brać pod uwagę:

1. Kompozycję kolorystyczną. Przyjęło się, że elegancka narzuta powinna być jednokolorowa lub delikatnie wzorzysta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby podkreślić charakter sypialni bardziej krzykliwymi nadrukami, jeśli wpasują się w nasz gust. 

2. Wymiary. Narzuty dzielą się na takie, które sięgają do podłogi oraz mniejsze, zakładane pod materac. Dłuższa narzuta lepiej przyda się do utrzymywania porządku, uchodzi też za bardziej stylową. Z kolei narzuta krótka jest bardziej praktyczna, polecana zwłaszcza osobom, które mają małe dzieci i ciekawskie zwierzęta.

3. Materiał, z którego została wykonana. Dobra narzuta musi być praktyczna – w końcu wybieramy ją z założeniem, że będzie często prana. Idealne materiały na narzutę to: bawełnamikrofibra (100% poliester)velwet/welur (100% poliester), satyna bawełniana. Narzuta z jedwabiu może być kłopotliwa przy praniu, jako że jedwab wymaga używania specjalnych środków piorących. 

Czy narzuta może stanowić dodatkowe okrycie zimą?

Jeśli planujemy używanie narzuty w charakterze koca, warto upewnić się, czy jest ona odpowiednio miękka. Najlepsze w tym celu są narzuty z mikrofibry – gładkie lub pikowane, pluszu lub velvetu. 

Narzuty na łóżko z ciężkich, gryzących materiałów wyglądają bardzo elegancko, nie sprawdzają się jednak jako dodatkowy koc. Dlatego też przed zakupem warto przemyśleć nie tylko to, jak dana narzuta będzie się prezentowała w sypialni, ale także – do czego będzie najczęściej używana. 

Komentarze

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowe konto

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło