Beton w salonie - aranżacja wnętrz wypoczynkowych i wybór dodatków

person Posted By: Vege Home list In: SYPIALNIA On: comment Comment: 0 favorite Hit: 67

Są takie materiały, które po czasie niełaski powracają z impetem na arenę wnętrzarskich trendów. Na całe szczęście! Bo trudno wyobrazić sobie bardziej wyrazisty i stylowy element wystroju współczesnych wnętrz od… betonu. W zależności od tego, z czym i w jaki sposób zostanie zestawiony, beton w salonie, sypialni, czy łazience może stanowić  estetyczne zaświadczenie o nieszablonowym guście właścicieli. Jak najlepiej wykorzystać potencjał piękna drzemiący w tym materiale? Podpowiadamy!

Beton w salonie - aranżacja wnętrz z charakterem

Beton w salonie to propozycja dla osób, dla których wyrazistość jest atutem (przy czym należy zdecydowanie podkreślić różnicę pomiędzy wyrazistością a nachalnym, agresywnym wręcz dla zmysłów wzornictwem). Szczególnie surowy beton w salonie nie należy może do najbardziej uniwersalnych i subtelnych rozwiązań wnętrzarskich, ale za to stanowi komunikat o wyszukanym, odważnym guście domowników i potrafi zachwycić nawet sceptyków. Jak wkomponować ten dekoratorski środek wyrazu, by prezentował się elegancko i wytwornie? A może bardziej zależy Ci na efekcie loftu i wolisz zdjąć ciężar elegancji i nadać wnętrzu klimatycznego szyku?

Aranżacja pomieszczenia, w którym obecny jest beton, może przybierać zupełnie różne oblicza. Jeszcze niedawno materiał ten kojarzony był niemal wyłącznie ze stylem industrialnym. Dziś wprowadzany jest do przestrzeni utrzymanych w bardzo różnych stylach. Wszystko zależy od kierunku obranej koncepcji aranżacji i tego, czy beton w salonie będzie grał rolę pierwszoplanową, czy też zafunkcjonuje jako dodatek (np. jedna ściana z betonu w salonie).

BetoNowe efekty - różne sposoby na beton w salonie

Efekt betonu można uzyskać różnymi sposobami. Możesz zdecydować się choćby na płytki imitujące beton lub kafle pokryte warstwą tego materiału, nakładany szpachlą dekoratorski beton architektoniczny, czy nawet zwykłą zaprawę, która da podobny do betonu efekt wizualny, maksymalnie uwydatniając plamy barwne w całej gamie szarości. Już sam rodzaj powierzchni może stanowić punkt odniesienia do dalszego tworzenia aranżacji wnętrza. 

Bardziej gładkie powierzchnie (tak w strukturze, jak i w kwestii jednolitego koloru) wpiszą się najpełniej w nowoczesne wnętrza, a ściany z nieujarzmioną fakturą i barwą, świetnie uzupełnią pomieszczenia rustykalne, loftowe, czy industrialne.

Zachwycające połączenia - od „brutalizmu” do swobody w kształtowaniu formy piękna. Beton w salonie

Surowy beton w salonie może budować wrażenie chłodu, które warto przełamać dodatkami. W zależności od tego, jaki styl dominuje (lub ma dominować) w Twoim salonie, szarość betonu pięknie skomponuje się szczególnie z takimi materiałami jak:

- cegła - gdy chcesz podkreślić styl loftowy;

- metal - gdy chcesz wprowadzić powiew estetyki industrialnej;

- szkło - wpasuje się do każdego wnętrza, szczególnie utrzymanego w szyku nowoczesnym;

- drewno - duet betonu z drewnem prezentuje się wyśmienicie w każdym wnętrzu.

Warto podkreślić moc wizualnych wrażeń, jakie gwarantuje beton i drewno w salonie - to najprostsza droga do uzyskania najlepszych efektów dekoratorskich. Możesz postawić na meble z drewna litego lub inne przedmioty z widoczną, naturalną strukturą drewna. Strategicznym elementem, który w betonowych aranżacjach przesądza o wydźwięku pomieszczenia jest światło oraz roślinność. Kwiaty doniczkowe wnoszą do salonu swoiste ciepło, tchnąc w betonową surowość pełnię życia.

Festiwal barw na scenie szarości - jakie kolory pasują do salonu z betonem na ścianach? Jakie dodatki wybrać?

Szarość jest naturalnym odcieniem betonu - możesz zestawiać ją praktycznie z dowolnymi kolorami. W połączeniu z bielą ściana betonu w salonie będzie prezentować się elegancko. Żółtymi i oliwkowymi akcentami nadasz wnętrzu ciepła, a wprowadzając np. róż z fioletem, błękitem i turkusem - egzotyki. Wszystko zależy od pożądanego przez Ciebie efektu.

W roli akcentów kolorystycznych, nadających salonowi ostatecznego szyku, idealnie sprawdzą się tkaniny - miękkie koce lub narzuty na sofę i fotel, czy dekoracyjne poduszki, które najlepiej prezentują się w zestawieniach. Oferta Vege Home ułatwi Ci odpowiednio wyeksponować beton w salonie, dzięki czemu uzyskasz niepowtarzalny charakter wnętrza, wydobywając z szarości najwyższy potencjał piękna.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień