Aranżacja poddasza — przemyślana i stylowa przestrzeń! 3 propozycje zaaranżowanych pomieszczeń na poddaszu

person Autor: Vege Home list W: SYPIALNIA Opublikowane: comment Komentarze: 0 favorite Polubienia: 95

Nie da się zaprzeczyć: pięknie zaaranżowane poddasza należą do najbardziej urokliwych i przytulnych przestrzeni mieszkalnych. Przeglądając fotografie urządzonych już poddaszy ze skosami i dekoracyjnymi elementami konstrukcyjnymi (jak poziome i pionowe belki czy odsłonięta cegła na ścianie), trudno nie wzdychać z zachwytu. Jednak oprócz potencjału piękna, aranżacja poddasza jest… trudna. Dziś podpowiadamy jak wykorzystać przestrzeń pod dachem i wyczarować z niej iście wymarzoną, nowoczesną  sypialnię na poddaszu, pokój dzienny lub dla dziecka

Funkcjonalność poddasza — aranżacje trudnych do zagospodarowania przestrzeni

Urządzone już poddasze, dostarcza domownikom mnóstwa satysfakcji i przyjemności z przebywania w klimatycznej, przytulnej przestrzeni. Natomiast poddasze w stanie surowym lub nawet czekające już tylko na zaaranżowanie — bywa zmorą właścicieli. Dlaczego często tak jest? Obecność skosów dodaje swoistego uroku, ale odbiera sporo powierzchni, którą trudno jest zagospodarować. Poddasze zwykle jest ciężko ustawne, wyklucza wprowadzenie mebli o standardowych wymiarach i wymaga dużego nakładu… kreatywności!

Jak wykorzystać potencjał przestrzeni poddasza? Aranżacje jakiego typu pomieszczeń brać pod uwagę przy planowaniu zamiany rupieciarni na funkcjonalne miejsce użytkowe? Zestaw naszych dzisiejszych propozycji otwiera aranżacja sypialni na poddaszu!

Nowoczesna sypialnia na poddaszu — aranżacje, które zachwycają funkcjonalnością!

Aranżacja sypialni na poddaszu stanowi istne pole do popisu dla każdego dekoratora wnętrz — również amatora. Czasem jednak najlepsze plany mogą legnąć w gruzach (niemal dosłownie!) przez studzące zapał ograniczenia architektoniczne. Bo co z tego, że w naszej wyobraźni stylowa, pełna drewna i wytwornych mebli sypialnia na poddaszu wygląda zjawiskowo, skoro samo wniesienie łóżka okaże się niemożliwe? 

Atrakcyjna pod każdym względem nowoczesna sypialnia na poddaszu zakłada aranżacje, które przekuwają trudności i ograniczenia w możliwości nieszablonowych rozwiązań. Bo kto powiedział, że materac nie może stać na specjalnie przygotowanej zabudowie lub drewnianej konstrukcji własnej roboty?

Nowoczesna aranżacja sypialni na poddaszu może być zarówno klimatyczna, jak i funkcjonalna. Przestrzenie pod skosami możesz wykorzystać, aranżując schowki np. na prześcieradło, pościel, kołdrę, czy nawet elementy garderoby.

Światło i biel — aranżacja sypialni na poddaszu

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem poddasza z belkami, postaraj się zadbać o drewno (oczyszczając je i konserwując). Wykorzystaj jego naturalną barwę i skomponuj nowoczesną sypialnię na poddaszu — aranżację w bieli.

Przestrzeń pod dachem jest często niedoświetlona. Biel może w takim przypadku rozświetlić wnętrze, nie odbierając mu cennego klimatu. Nadające całości wyrazu akcenty kolorystyczne, z powodzeniem może stanowić pościel. Aranżacja sypialni na poddaszu będzie się prezentować oryginalnie i elegancko np. ze wzorzystą pościelą, utrzymaną głównie w bieli i czerni. Klimatyczną atmosferę poddasza podkreśli też stylowa pościel w kratę.

Pokój na poddaszu — aranżacja podkreślająca wyjątkowy klimat przestrzeni pod dachem

Nasze aranżacyjne serce zawsze bije najszybciej przy inspirowaniu się naturą. Jednak trudno odmówić uroku przestrzeniom pofabrycznym. Ciepła odsłona stylu loft — podobnie jak samo poddasze — kryje w sobie urzekający czar. Dlatego nasza propozycja wystroju pokoju na poddaszu nawiązuje właśnie do aranżacji w stylu loftu. W naszym wyobrażeniu jest to kameralny pokój dzienny z obszerną biblioteczką (regały z książkami oczywiście zapełniają przestrzeń pod skosem), stanowiskiem pracy, fotelem i miękkimi dodatkami.

Naszym absolutnym faworytem jest pled — pleciony koc z frędzlami, który oprócz podstawowych funkcji, będzie stanowił ozdobę pomieszczenia. Możesz zdecydować się również na koc bawełniany, najlepiej w kolorze oliwkowym lub musztardowym odcieniu żółtego. Do tego ściany w szarości, stylowe, metalowe lampy i rośliny wiszące, ustawione na poprzecznej belce. 

Chłopięcy świat? Czy może pokój dla dziewczynki na poddaszu? Aranżacje przestrzeni dla dzieci

Liczne schowki (lub najlepsze kryjówki do zabawy), stosunkowo niski sufit, odrębna przestrzeń, zapewniająca warunki do nauki i poczucie prywatności — poddasze to idealne miejsce na pokój dla dziecka. 

Jeśli masz taką możliwość — podobnie jak w przypadku sypialni i pokoju dziennego — możesz zamówić meble na wymiar, jeśli jednak chcesz ograniczać koszty aranżacji poddasza do minimum — wystarczą pudła, w których schowasz zabawki oraz prowadnica i np. lniana lub kolorowa zasłonka.

To, czy pokój na poddaszu przeznaczony jest dla chłopca, czy dla dziewczynki, możesz zaakcentować wzorem pościeli dla dzieci. Chłopcom mogą spodobać się również modele młodzieżowe, szczególnie zdobione printami w stylu skate.

Niezależnie od tego, jaką aranżację poddasza wybierzesz, czy będzie to nowoczesna sypialnia, klimatyczny pokój dzienny czy uroczy pokoik dla dziecka, z dodatkami Vege Home każde pomieszczenie pod dachem ma szansę stać się tym ulubionym! 

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień